پرسنال برندینگ چیست؟

پرسنال برندینگ چیست؟_بخش اول

در این مقاله در مورد: پرسنال برندینگ چیست؟  برند سازی شخصی مهمه؟ چگونگی ساخت پرسونال برند  توضیح خواهیم داد و …….. برند سازی شخصی مهمه؟ مراحل ساخت پرسنال برندینگ معنی پرسنال برندینگ

امروزه با وجود رقابت‌های تخصصی فراوان موجود در صنعت، خوب بودن در هر مهارتی به‌تنهایی کافی و تضمین‌کننده موفقیت نیست. همه ما افراد مستعدی را می‌شناسیم که یا سر جای خودشان نیستند، یا کمتر از استحقاقشان دریافت می‌کنند، یا حتی بیکار هستند. برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ می‌گوید، افراد و مهارت‌هایشان نیز مانند محصولات کسب‌وکارها نیاز به معرفی دارند. در این نوشتار که بر اساس نظرات و صحبت‌های افراد با برند شخصی قوی در ایران و جهان تهیه‌شده است، راهکارهایی در زمینه رشد برند شخصی ارائه می‌دهیم.

چگونگی ساخت پرسونال برند 

پرسنال برندینگ چیست؟

برند سازی، در واقع، یک “قدرت نرم” است. همانند اصول برندسازی محصول، برندسازی اشخاص هم بسیار مهم است. همه ما می دانیم این که صرفا مدرک تحصیلی، تجربه یا عناوین شغلی می توانند موجب موفقیت فرد شوند. تصور درستی از بازارکار نیست. خواه ناخواه برند سازی و قدرت نرم بر همه ابعاد زندگی روزمره مان تاثیر گذار است; زیرا در محیط کاری و تخصصی بسیار مهم می شود، که دیگران راجب به ما و توانمندی ما چه فکر می کنند. برند مجموعه ای از تعریف ها و خاطرات مشتریان و اطرافیان از شماست که نوع نگاه اطرافیان درباره شما را شکل می دهد. در واقع برند مجموعه ویژگی های منحصر به فرد است که به کسب و کار و روابط ان با جامعه معنا می دهد. پرسنال برندینگ چیست؟

پرسنال برندینگ چیست؟

 برند سازی شخصی مهمه؟

با برند سازی شخصی فرصت های حرفه ای بیشتری متناسب با کیفیت مهارت های شما برایتان فراهم خواهد شد. تلاش برای تهیه یک تصویر واضح از خودتان و توانایی هایتان باعث می شود.شناخت بهتری نسبت به خود پیدا کنید. به مرور در حرفه خود شناخته شوید و موقیعت های شغلی بهتر به شما پیشنهاد شود. و ارتباط ارزشمندی با متخصصین حوزه خود پیدا خواهید کرد.

برند سازی شخصی مهمه؟

پرسونال برندینگ چگونه ایجاد می‌شود؟

پرسونال برندینگ به معنای توسعه و تدوین یک برنامه بازاریابی شخصی (personal marketing plan) در زندگی حرفه ای افراد برای رسیدن به اهدافشان است.

سه سؤال مهم در اینجا مطرح است که باید به پاسخ آن‌ها فکر کنید:

 1. چه عمل، تصمیم یا انتخابی می‌تواند بزرگ‌ترین تأثیر در رشد برند شخصی شما داشته باشد؟
 2. سه نکته‌ای که در وب‌سایت شخصی خود و یا صفحه لینکدین باید به آن توجه کنید، باید بر روی آن تمرکز کنید، چیست؟
 3. برای کسانی که به دنبال برند آنلاین قدرتمندی هستند و قصد استفاده از اینفلوئنسرمارکتینگ دارند، کدام اینفلوئنسرها را پیشنهاد می‌دهید؟ درواقع باید در حوزه تخصصی خودتان اینفلوئنسرها را بشناسید.

چگونگی ساخت پرسونال برند

قدم اول:به طور مشخص بگویید که هستید

اولین قدم در ایجاد یک برند شخصی پر قدرت این است که به طور واضح و مشخص به مخاطب بگویید که هستید. به یاد داشته باشید که برند شخصی شما به اعتبار نام شما به مخاطبان شناسانده و با آن ها به اشتراک گذاشته می شود. پرسنال برندینگ چیست؟ 

پرسونال برند شما بر اساس مهارت ها، علایق، ارزش ها و باور های شما ساخته می شود. اگر می خواهید یک برند شخصی قدرتمند بسازید باید خودتان را بشناسید. و از خود بپرسید:

 • من چه مهارت های منحصر به فردی دارم ؟ پرسنال برندینگ چیست؟
 • ارزش های اصلی من چیست؟
 • بزرگترین علاقه من چیست؟
 • چه تجربه های خاصی مرا اینگونه که هستم شکل داده است؟
 • چگونه می توانم  موثرترین خدمت رسانی را برای مخاطبان اصلی ام انجام دهم؟ پرسنال برندینگ چیست؟
 • چه کار تازه ای انجام دهم که فرد دیگری انجام نداده است؟

پرسنال برندینگ چیست؟

پاسخ  این سوال ها پرسونال برند شما را تشکیل می دهد. جواب دادن به این سوال ها به شما کمک می کند اصلی ترین  مسائلی که برای شما و مخاطبانتان اهمیت دارد و راه رسیدگی به این  مسائل را پیدا کنید. چگونگی ساخت پرسونال برند 

چگونگی ساخت پرسونال برند 

قدم دوم:کاری را که می خواهید انجام دهید را تعیین نمایید

پرسنال برندینگ چیست؟

در این مرحله باید مشخص کنید که میخواهید به وسیله برند شخصی خود چه کاری انجام دهید. برای تعیین این موضوع سوال های زیر را از خود بپرسید:

 • چه جنبه شخصی و چه جنبه حرفه ای، می خواهم چه کاری انجام دهم؟
 • میخواهم چگونه و با چه چیزی شناخته شوم؟
 • اگر می توانستم در یک موضوع ماهرترین فرد جهان باشم، آن موضوع چه بود؟
 • با چه پیام کلیدی ای می توانم با مخاطب ارتباط برقرار کنم؟
 • اگر می توانستم یک توصیه به افراد ارائه دهم، آن توصیه چه بود؟

پاسخ این پرسش ها به تقویت شکل گیری برند شخصی شما درذهنتان  کمک می کند.

قدم سوم: جامعه مخاطبان هدفتان را مشخص کنید

شما نمی توانید به همه به طور ویژه خدمت رسانی کنید. قاعدتا یک جمعیت اصلی از افرادی وجود دارند که برند شخصی شما برای آنها تاثیر گذار است یا نیاز هایشان را بر طرف می کند. این جمعیت در حقیقت همان مخاطبان یا مشتری ایده آل شما می شوند. مراحل ساخت پرسنال برندینگ

برای کمک به شناسایی مخاطبان اصلی خود می‌توانید به این سوالات پاسخ دهید:مراحل ساخت پرسنال برندینگ

 • به چه کسانی می توانم به طور موثر کمک کنم؟
 • چه کسانی می توانند بیشترین فایده را از دانش و مهارت من کسب کنند؟
 • بیش از همه دوست دارم به چه کسانی خدمت‌رسانی کنم؟ پرسنال برندینگ چیست؟
 • چه کسانی بیش از همه تحت تاثیر من و برند من قرار می‌گیرند؟

در هنگام تعیین جامعه هدف اصلی، مشخص کردن پرسونا نیز می‌تواند به شما کمک کند. پرسونا نشان دهنده مخاطبان ایده‌آل شماست.

پرسونای مخاطب حاوی این اطلاعات است:معنی پرسنال برندینگ

 • جمعیت‌شناسی: سن- جنسیت – وضعیت تاهل – سطح تحصیلات – حرفه و شغل
 • خواسته‌ها و آرزوها: خواسته‌های آینده آن‌ها – اهداف آن‌ها
 • چالش‌ها: موانعی که با آن‌ها روبه‌رو هستند – دلیل دست نیافتن آن‌ها به اهدافشان

پرسنال برندینگ چیست؟

قدم چهارم:مزیت رقابتی برند شخصی خود را تعیین کنید

مجموع خدماتی را که ارائه می دهید در یک عبارت به صورت ساده و صریح بگنجانید. این گزاره می تواند به طور خلاصه و مفید، توصیف کننده آنچه شما انجام می دهید برای مخاطبانتان باشد. پرسنال برندینگ چیست؟

این شعار کوتاه می تواند به این صورت باشد:«من در راه رسیدن به {خواسته یا نیاز مخاطب} به {جامعه هدف} کمک می‌کنم.» نیازی نیست همه چیز را درباره برند خود در این شعار بگویید، اما این گزاره باید حاوی هدف اصلی و نحوه کمک شما به مخاطب باشد. این عبارت می‌تواند حاوی یک نام منحصربه‌فرد باشد که در ذهن مخاطبان شما باقی می‌ماند.معنی پرسنال برندینگ

قدم پنجم: خودتان را به چشم یک برند ببینید

وقتی نام و مخاطبان پرسونال برند خود را مشخص کردید، دیگر باید به خودتان به چشم یک برند نگاه کنید. بدین معنا که در هر زمان که با مخاطب خود ارتباط دارید، خواه در بلاگ و ایمیل باشد یا پادکست و رسانه‌های دیگر، باید به پیام برند خود پایبند باشید.معنی پرسنال برندینگ

دائما در مورد مشکلاتی که حل کردید صحبت کنید، دائما پیام برند خود را بیان کرده و مخاطبانتان را به شنیدن آن ترغیب کنید. تاکید مداوم شما بر این‌که کارتان دقیقا در راستای شعار و هدف برند شخصی شماست، باعث تقویت جایگاه شما در ذهن مخاطبان می‌شود. پرسنال برندینگ چیست؟

هدف شما باید این باشد که خود را به عنوان یک برند قدرتمند نشان دهید، نه یک شخص عادی. چهره‌ای که شما از خود به نمایش می‌گذارید این است: یک برند قدرتمند که پیام قدرتمندی دارد.مراحل ساخت پرسنال برندینگ برند سازی شخصی مهمه؟ چگونگی ساخت پرسونال برند 

برند سازی شخصی مهمه؟

 


برای خواندن مقالات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه کنید

بیشتر بدانید:

چرا به یک وبسایت شخصی نیاز داریم؟

مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی 

طراحی لوگو چیست؟

تولید محتوا

نرم افزار لیست کار برای کامپیوتر 

Add a Comment

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *