مقایسه المنتور و ویژوال کامپوزر

آیا میدانید؟

اخرین مطالب

خدمات ما

لینک های اجتماعی

Instagram
WhatsApp
Telegram
المنتور یا ویژوال کامپوزر؟

 

هنگامی که صحبت به صفحه ساز ها میرسد همواره این سوال مطرح است؛ المنتور یا ویژوال کامپوزر؟ مسئله این است. این دو صفحه ساز پر طرفدار و قدرتمند همواره در صدر بوده اند. و تقریبا وقتی کار به قیاس میرسد این دو گانه جذاب هرگز برنده ای نداشته است. بر سر برترین صفحه ساز ها میان کاربران مختلف همیشه اختلاف نظر هایی وجود داشته است. چرا که سلیقه و راحتی افراد در این میان مطرح است. در مقایسه المنتور و ویژوال کامپوزر همراه ما باشید.

صفحه ساز ها

وردپرس از آغاز تا امروز حوزه فعالیت خودش را از وب‌سایت‎‎‌های وبلاگی به شرکتی و فروشگاهی گسترش داد. وردپرس و پلاگین هایش رفته رفته ساخت صفحات وب‌سایت را آسان و آسان تر کرده اند. قبلا توسعه دهندگان وب نیاز داشتند که صفحه‌سازی و چینش المان‎‌های خود را بوسیله کدنویسی پیش ببرند. که هم سخت تر و زمان بر تر بود و هم نیاز به دانش و تخصص داشت. و حتی شاید پس از اتمام کار، کارفرما آن چیزی که انتظارش را داشت را تحویل نمیگرفت. اما در حال حاضر وردپرس، کار را برای کاربران خود آسان نموده است. یکی از بخش‌های اساسی در ورپرس پلاگین های صفحه ساز آن میباشد. که تا به امروز ویژوال کامپوزر و المنتور همواره در سطح این صفحه ساز ها بوده اند.

شما بوسیله صفحه ساز ها میتوانید به راحتی و با تنظیماتی ساده ودستی و بعضا درگ اند دراپ کردن به ذهنیت خودتان شکل بدهید و آن را تبدیل به صفحات وب کنید. با ما همراه باشید تا دو عدد از صفحه ساز های برتر وردپرس را برایتان معرفی کنیم.

صفحه ساز المنتور

المنتور صفحه سازی چشم نواز و ساده است. از ویژگی های پر هواخواه المنتور این است که شما در آن بصورت لایو طرح میزنید و همزمان با طراحی کردن تغییرات را میبینید. در واقع در المنتور شما بدون نیاز به کد نوشتن همزمان با طراحی کردن میبینید که  در فرات اند چه اتفاقی دارد می افتد. این به شما کمک بسیاری از نظر زمانی خواهد کرد و این گونه نیازی به چک کردن دائم پیش نمایش نخواهید بود. هرچند لازم به ذکر است که گاهی اوقات صفحه ای که در حال ساخته شدن است می تواند با لایو ادیت شما تفاوتی هایی داشته باشد و شما باید گاها چک کنید تا متوجه آن تفاوت ها بشوید.

در مجموع المنتور تا به امروز پر دانلود ترین صفحه ساز وردپرس و یکی از پر استفاده ترین پلاگین های این سیستم مدیریت محتوای پیشرو است. فضای ساده و طراحی زیبا و ریسپانسیو پذیری و خوب و ویژگی های کاربر پسند المنتور را تا به امروز از رقبا جلو انداخته است.

صفحه ساز ویژوال کامپوزر

ویژوال کامپوزر یا بیکری، صفحه ساز قدرتمند و خوش ساختی است.  ویژال کامپوزر از المنتور جدید تر است. اما وقتی نوبت به کاربری میرسد میتوان گفت که ویژال صفحه سازی کلاسیکال تر است. شما کافیست که شکل ساز و کار این صفحه ساز قدرتمند را دریابید و با محیط آن خو بگیرید. آنگاه دل کندن و سراغ چیز دیگری رفتن کار آسانی نیست. درواقع ویژال کامپوزر نسبت به المنتور گم نام تر است. و کمی حرفه ای پسند تر است. نمی توان منکر این شد که محیط کاربری المنتور جذاب تر از محیط ویژال می باشد اما باید گفت که با وجود زیبایی المنتور، ویژوال کامپوزر در سهولت و کارایی هیچ کم ندارد.

این صفحه ساز المان های بسیار زیادی دارد که قابلیت این را دارند که بیشتر هم بشوند. کاملا ریسپانسیو است و شما برای ریسپانسیو تر کردن آن باب میل خودتان نیز دستتان باز است. ویژال قالب های متنوعی برای طراحی گرید نیز دارد و از افزونه هایی چون ووکامرس نیز کاملا پشتیبانی میکند.

ویژال کامپوزر

مقایسه المنتور و ویژوال کامپوزر

هر دو با سئو سازگارند. هر دو قابل فهم و آسان اند و گستردگی فراوانی در میان قالب ها دارند. اما واقعا به سلایق بستگی دارد. در این میان نمیتوان این را رد کرد که تفاوت ها میان این دو صفحه ساز در جاهایی ملموس و چشم گیر میشود. المنتور لایو ادیت بهتری دارد و ویژال کامپوز از لحاظ ساختار سطر و ستون ها کمی راحت تر و مفهوم تر است. المنتور چشم نواز تر است و با درگ اند دراپ کردن سازگاری بیشتری دارد اما ویژال کامپوزر قالب های بیشتری را پشتیبانی میکند. وبسیاری از موارد دیگر…

دنیای این دو صفحه دنیای دور از هم و جدایی نیست. هر دو مشخصه های مشابهی دارند و حتی میتوان گفت که شما با یادگیری یکی از این دو دیگری را نیز به سادگی یاد میگیرید. اما مجموعا باید بگوییم که به این موضوع که المنتور دانلود های بسیار بیشتری دارد و یا گفته میشود که ویژوال کامپوزر صفحه ساز حرفه ای هاست توجهی نکنید. هیچ چیز مهم تر از این نیست که شما بعنوان یک طراح سایت و صفحات وب با کدام یک احساس راحتی و ارتباط بیشتری داشته باشید.

المنتور بهتر است یا ویژال کامپوزرالمنتور یا ویژال کامپوزربهترین صفحه ساز وردپرسمقایسه المنتور و ویژوال کامپوزر
0 0 اراء
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع دهید
guest

0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات

این مقالات هم مطالعه کنید

سوالی دارید؟ از ما بپرسید.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
keyboard_arrow_up
0
از نظردهی شما ممنونم !x